پالیزبوک

فال قهوه

فال قهوه

فال قهوه چیست و در چه کشورهایی طرفدار دارد و چگونه گرفته می شود؟ آیا فال قهوه واقعیت دارد ؟

از زمان های خیلی قدیم مردم علاقمند بودند که آینده را پیش بینی کنند و برای ارضای این نیاز به علومی مانند ستاره شناسی ، تعبیرخواب ، فال قهوه و … روی آوردند. درست است که از نظر پیشگویی نمی توان از فال قهوه انتظار غیر معقول داشت ولی هر روز و هر لحظه می توان آن را گرفت. فال قهوه همواره از پر رونق ترین طالع بینی هاست و طرفداران بسیاری دارد.

فال قهوه چیست؟

به خواندن و تفسیر نشانه ها و علامت هایی که از باقی مانده تفاله قهوه در فنجان تشکیل می شود گفته میشود.

فال قهوه یکی از روش های پرطرفدار فال گیری و پیش گویی با استفاده از ته مانده قهوه ی نوشیده شده است.

به دلیل جذب بالای دانه های قهوه همه ی تصور ذهنی فرد به طور نقش و نگار روی فنجان نقش و طرح می بندد.

آیا فال قهوه واقعیت دارد

تاریخچه

اعراب اولین کسانی بودند که قهوه را کشف کردند و کاشت و نوشیدن آنها صد سال جزو اسرار این قوم بود . آنها اوایل قهوه را بدون بو دادن و به صورت خام دم کرده و نتیجه آن یک نوشیدنی رقیق مثل چای سبز بود که امروزه با نام قهوه سبز ما آن را می شناسیم . بعد از سالها آنها شیوه تهیه قهوه خود را تغییر دادند به این صورت که ابتدا قهوه را برشته و آسیاب و سپس دم کردند . در آن زمان مرکز کشف قهوه یمن بود و کم کم در شبه جزیره عربستان رواج پیدا کرد. در حقیقت از زمان اعراب به تفسیر نشانه های باقی مانده از قهوه در ته فنجان فال قهوه گویند . دانه قهوه اولین بار توسط اعراب و حدودا سال ششصد میلادی کشف و کاشتن و نوشیدن آن تا صد سال جز اسرار این قوم بود.

دانلود کتابهای آموزش فال و فال‌بینی

فال قهوه در کشورهای مختلف

فال بینی در میان اهالی یونان ، ایران ، ارمنستان ، روسیه ، یوگسلاوی شهرت زیادی دارد و در هر کشور راه و رسم مختلفی دارد.

روش فال گیری با قهوه

برای فال گرفتن از طریق قهوه نیاز به قهوه ترک خالص داریم که بدون هیچ افزودنی مثل شکر یا شیر باشد. بدین منظور بخش بیشتر مایع قهوه را می نوشند و مخلوط غلیظی از قهوه و آب در ته فنجان باقی می ماند. فنجان را روی نعلبکی برمی گردانند و بعد از چند دقیقه آن را بر می دارند و فالگیر با استفاده از اشکال مختلف که در ته فنجان مانده آن ها را به چیزهایی تشبیه کرده و نکاتی درباره گذشته و آینده فرد به او می گوید.

وسایل مورد نیاز برای گرفتن فال قهوه

۱- قهوه

قهوه لازم برای فال بینی قهوه ای مخصوص می باشد که می بایست مقداری ناخالصی یا دُرد را به اندازه لازم دارا باشد. قهوه ای که برای گرفتن فال قهوه مورد استفاده قرار می گیرد قهوه ترک می باشد.

۲-قهوه جوش

قهوه جوش باید دارای شکلی ساده و جادار و دهانه ای تنگ و جنسی فلزی باشد. هرچی قهوه جوش قدیمی تر و کهنه تر باشد بهتر است.

۳- فنجان و نعلبکی

فنجانهای خیلی کوچک برای گرفتن فال قهوه مناسب نسیتند. برای انجام فال قهوه از فنجان هایی که ابعادی متوسط و شکلی ساده و لبه ای بلند دارند استفاده می شود.

۴-آتش

نوع آتش از اهمیت زیادی برخوردار نمی باشد اما ترجیحا اگر آتش طبیعی با سوختن ذغال و هیزم باشد بهتر است.

۵-شکر یا قند

شکر یا قند برای از بین بردن تلخی قهوه مورد استفاده قرار می گیرند. البته برخی نیز اعتقاد دارند که برای گرفتن فال قهوه نباید از شکر استفاده کرد.

علایم و نمادها در ته مانده قهوه نشان چیست؟

نماد های بزرگتر اهمیت زیادی نسبت به علایم و نماد های کوچکتر دارند . شکل هایی که نزدیک دسته فنجان هستند نشانه اتفاقات و حوادث نزدیک هستند و شکل های سمت چپ دستگیره نشان از حوادث گذشته و شکل های سمت راست که خیلی مهم هستند آینده را نشان می دهند.

روزهای مناسب برای گرفتن فال قهوه

بهترین و موثرترین روزهای هفته برای گرفتن فال پنجشنبه ها و جمعه هاست اما روز های تعطیل اصلا روز مناسبی نیست.

نکات مهم فال قهوه

 • ابتدا نیت خیلی مهم است.
 • برای نگاه کردن و تعبیر اشکال، فنجان در جهت عقربه های ساعت گردانیده شود.
 • اشکال ابتدا به طور مستقل ظاهر می شود و سپس حوادث به یکدیگر ربط داده می شود.
 • نباید قهوه داخل فنجان زیاد باقی مانده باشد زیرا اشکال آشکار نمی شود.
 • اگر بیش از یک بار گرفته شود بدشانسی می آورد.
 • برای گرفتن فال همیشه باید از یک طرف نوشیده شود.

متقاضیان فال قهوه بیشتر افراد با اعتماد بنفس پایین و حساس و معمولا دارای مشکلات و دغدغه هایی هستند و فقط به دنبال راه حلی برای آنها می باشند. شنیدن تنها یک واقعیت نزدیک به موضوع به آنها انگیزه و امید می دهد و نیز نکات کوچک در ذهن آنها ثبت می شود و آنها را به فراموشی می سپارند.

فال گیران افراد زیرک و باهوش هستند که دارای مهارت بالا در حدس و تشخیص شخصیت افراد مختلف که خیلی هنرمندانه به بازگوکردن شخصیت افراد می کنند.

سخن پایانی

نباید از یاد ببریم که اسلام دین تعقل و اندیشه است. ما معتقدیم که سرنوشت انسان نه در کارت های رنگارنگ تاروت و نه در صفحه های برنجی با تصاویر عجیب و غریب و نه در بین تفاله قهوه رقم نمی خورد. این خود ما هستیم که سرنوشت خود را آن گونه که خواهد بود با اعمال و رفتارها و تصمیمات مختارانه مان رقم می زنیم. البته اراده خداوند و قضای او هم در بالاتر از هر اراده و عزمی بر همین امر تعلق گرفته است. پس چه بهتر که زندگیمان را از مدار عقلانیت و شریعت خارج نسازیم و به سمت بیراهه های خطر نکشانیم.

دیدگاه‌ها (2)

 • دیدگاه های غیر مرتبط و اسپم تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه های حاوی الفاظ رکیک، بی احترامی به ادیان و قومیت ها تایید نخواهند شد.

*
*

  رامان Guest دی 13, 1400 جواب دادن

  بیسوادی تو حرفاتون موج میزنه متاسفانه فکر کنم خود شما هم فالگیر هستین ولی ادبیاتتون خوبه همین . در اسلام انسان نمیتونه با رفتار وحرکاتش سرنوشتشو رقم بزنه چون قضا وقدر زیر سوال میره اون که شما میفرمایید مکتب اگزیستانسیالیسمه که میگه انسان از قدرت اختیار و تصمیم برخورداره وانسان میتونه سرنوشتشو بسازه اینو آوردی محترمانه چسبوندی به دم اسلام بعد میگی البته قضا وقدر خداوند بالاتر از هر چیزه ؟؟؟؟

   پالیز بوک مدیر کل دی 13, 1400 جواب دادن

   سلام. از توجه شما ممنونم.
   پشت هر کار و عملی سرنوشتی و قضا و قدری است. مثلا شما اگر از منزل خارج شوید یک قضا و قدر دارید و اگر در منزل بمانید یک قضا قدر دیگر دارید. به هر حال بحث آزاد است و هر عزیزی میتواند نظر خود را بگوید و ما استفاده کنیم