پالیزبوک

دعاهای مشکل گشا

دعاهای مشکل گشا

دعاهای مشکل گشا به دعاهای مخصوص و مجربی اطلاق می شود که وقتی در زندگی با مشکلی روبرو می شوید بهتر است به آنها پناه ببرید و بر این دعاها مداومت کرده و اداب و قوانین دعا کردن را رعایت کنید. متوسل شدن به ائمه و این دعاها باعث می شود که سریع تر دعایتان مستجاب شود. در این مقاله مجرب ترین دعاهای مشکل گشا را قرار داده ایم . پس با سایت پالیز بوک همراه باشید.

دعاهای مشکل گشا + متن دعای مشکل گشا

مجرب ترین دعاهای مشکل گشا

استجابت دعا، مانند هر پدیده‌ی دیگری، قوانین آداب و شروطی دارد که با وجود آن آداب و شرایط است که دعا به اجابت می‌رسد و اگر آن شرایط موجود نباشد، یا مانعی در استجابت آن باشد که ما به آن علم نداریم، اگر چه سریع الاجابه ترین دعا هم باشد، باز ممکن است مورد اجابت واقع نشود .

برای گره گشایی از کارها و برآورده شدن حاجات دعای توسل ،دعای فرج و نماز شب را بسیار بخوانید.

ذکرهای تجربه شده مشکل گشا

ختم اول : ختم یا الله
از سید بحرالعلوم قدس سره نقل شده که فرمود: بعد از ((تهذیب اخلاق )) بختوم مشغول شدم و چهل شبانه روز به ختم ((یا الله )) مشغول شدم (۶۶ بار هر نوبت ) و شروط ختم را از ((تقوى )) مراعات مى کردم . شب چهل ، شب عرفه بود در حرم مطهر حضرت امام حسین علیه السلام ، نزدیک قبور شهدا شخصى آمد و سیبى به دست من داد و من آن سیب را بوئیدم ، بوى مشک و عنبر مى داد. نزدیک بود بیهوش شوم ، بعدها دانستم آن چه دانسته ام از برکت آن سیب است . پس باید ختم گیرنده ((تقوا)) را رعایت کند.
ختم دوم : ختم سوره حمد
هر که بین نماز صبح و نافله اش سوره حمد را ۴۱ مرتبه چهل روز بدون فاصله بخواند، خداوند حاجت او را برآورده مى کند هرچه که باشد (البته حاجت شرعى ) حتى اگر بنیت اولاد باشد خدا اولاد روزى او مى کند.

دانلود کتابهای میرداماد کبیر (مشکل گشا و علوم غریبه)

دعای مشکل گشا در سوره های قرآن کریم

  • شنبه:سوره مبارکه فتح
  • یکشنبه: سوره مبارکه یس
  • دوشنبه:سوره مبارکه واقعه
  • سه شنبه:سوره مبارکه الرحمن
  • چهارشنبه: سوره مبارکه جن
  • پنج شنبه: سوره مبارک ملک
  • جمعه: سوره مبارکه سجده 

آیه الکرسی به عنوان دعای مشکل گشا

برای رفع مشکلی که از حل آن عاجزید و نمی دانید چگونه از آن خلاص شوید لازم است: 

با تدبیر در معانی آیات و با شرط رعایت کلیه شئون شامل داشتن وضو، رو به قبله بودن، جامه پاک آیه الکرسی را به نیت آن مهم، ۱۲ مرتبه تلاوت نمائید.

دعای مشکل گشا به صورت نماز

یکی از نمازهایی که در رساندن انسان به مطلوب خود، به تجربه ثابت شده خواندن چهار رکعت نماز است به این طریق که این نماز به دو سلام ختم می شود: 

در رکعت اول پس از سوره حمد، ۱۰۰ مرتبه آیه «افوض امری الی الله ان الله بصیر بالعباد» (سوره غافر، آیه ۴۴) 

در رکعت دوم، پس از سوره حمد، صد مرتبه آیه «الا الی الله تصیر الامور» (سوره شوری آیه ۵۳) 

در رکعت سوم پس از سوره حمد صد مرتبه آیه «نصر من الله و فتح قریب» (سوره صف آیه ۱۳) 

و در رکعت چهارم پس از سوره حمد صد مرتبه آیه «انا فتحنا لک فتحا مبینا» (سوره فتح آیه ۱) خوانده شود 

پس از خواندن نماز به سجده رود و صد مرتبه بگوید: «غفرانک ربنا و الیک المصیر» (سوره بقره، آیه ۲۸۵) 

و صد مرتبه «استغفرالله و اتوب الیه» را بر زبان جاری کند.

مجربترین دعاهای مشکل گشا از امام صادق

دعایی از امام صادق (علیه السلام) وارد شده که فرمود: هر کسی ده بار یا الله بگوید، به او گفته می‌شود، لبیک، حاجت تو چیست؟ ۷, دعایی دیگر از امام جعفر صادق (علیه السلام) که هر کس یا رب یا الله بگوید به گونه‌ای که تا نفس او قطع شود، گفته می‌شود لبیک حاجت تو چیست؟ همه این دعاها را مرحوم شیخ عباس قمی در کتاب مفاتیح‌الجنان، فصل پنجم آورده است.لازم به تذکر است که برای حاجت‌های خاص، دعاهای خاصی وارد شده است که برای کسب اطلاع از آن‌ها می‌توانید به کتاب مفاتیح‌الجنان مراجعه کنید .

مجرب ترین دعاهای مشکل گشا از امام علی

برای گرفتن حاجت و اجابت سریع در امور زندگی می توانید دعای مشکل گشا منتصب به امیرالمؤمنین را زیاد بخوانید که در مفاتیح موجود است. مردی خدمت حضرت امیرالمؤمنین (ع) شکایت کرد از دیرشدن جواب دعایش. حضرت فرمود چرا این دعا را نمی‌خوانی که سریع الاستجابه است: 

اللهم انی اسئلک باسمک العظیم الاعظم الاجل الاکرم المحزون المکنون النور الحق البرهان المبین الذی هو نور مع نور و نور من نور و نور فی نور و نور علی کل نور و نور تضیئی به کل ظلمه و یکسر به کل شده و کل شیطان مرید و کل جبار عنید لا تقر به ارض و لا یقوم به سماء و یأمن به کل خائف و یبطل به سحر کل ساحر و بغی کل باغ و حسد کل حاسد و یتصدع لعظمته البر و البحر و یستقل به الفلک حین یتکلم به الملک فلا یکون للموج علیه سبیل و هو اسمک الاعظم الاعظم الاجل و الاجل النور الاکبر الذی سمیت به نفسک و استویت به علی عرشک و اتوجه الیک بمحمد و اهل بیته و اسئلک بک و بهم ان تصلی علی محمد و ان تفعل بی کذا و کذا. 

که در آخر به جای عبارت کذا و کذا حاجت خود را بخواهد.

دعای مشکل گشا شیخ بهایی

از شیخ بهایی نقل است که هر کس این دعا را بخواند در حالی که دلش صاف باشد و اعتقاداتش نیز صحیح باشد چنانچه به هدف شرعی خویش نرسد در روز قیامت بر علیه من شکایت کند. این دعا علاوه برآوردن حاجات برای شفای بیماران نیز تجویز می شود و چنانچه بیمار خوب نشد حتما اجلش رسیده است و کاری نمی توان کرد. خواندن این دعا در مسجد بهتر است و در حال سجده خوانده شود و آن دعا این است: 

هفتاد مرتبه بگوید:

«لااِلهَ اِلَّا اللهُ بِعِزَّتِکَ وَ قُدرَتِک. لااِلهَ اِلَّا اللهُ بِحَقِّ حَقِّکَ وَ حُرمَتِکَ. لااِلهَ اِلَّا اللهُ فَرِّج بِرَحمَتِک» 

در ثلث آخر شب وضو گرفته و در گوشه ای برو به شرطی که کسی تو را نبیند و با حضور قلب و رو به قبله هزار مرتبه می گویی: 

«فسیکفیکهم الله و هو السمیع العلیم» (آیه ۱۳۷ بقره) 

و بعد از هر ۱۰۰ بار بگو: «اللهمَ اکفِنی حاجَتی» و حاجت خود را ذکر کن و بعد از ذکر حاجت بگو: «اِنَّکَ عَلی کُلِّ شَیءٍ قَدیر» و تا سه شب متوالی این عمل را بجا بیاور که تخلف ندارد.

دانلود کتابهای شیخ بهایی

دعای مشکل گشا حضرت علی علیه السلام

گویند از حضرت‌امیرالمؤمنین«ع» منقول است هرگاه مشکلی مرا پیش آمد این کلمات بر سه پاره کاغذ می نوشتم ودر آب روان می‌انداختم. آن مشکل حل می ‌شد و کلمات این است.

«هُوَ الحافِظُ وَ الْکافِیُ وَحْدَهُ»

در زندگی ممکن است مشکلات زیادی در زندگی داشته باشید که می توانید با توکل به خدا و امید داشتن و خواندن دعای مخصوصی که در بالا ذکر شد برای رفع مشکلات گام بردارید. لازم به ذکر است تلاش و سعی در کنار دعا باید باشد تا این دعاها تاثیر خود را داشته باشند ان شالله.


دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های غیر مرتبط و اسپم تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های حاوی الفاظ رکیک، بی احترامی به ادیان و قومیت ها تایید نخواهند شد.

*
*