جزئیات مطلب
192 بازدید
تاریخ انتشار:۹۶,۱۲,۱۸

به این مطلب امتیاز دهید

5 امتیاز 4.4 ستاره

۱۰ کتابی که هر کسی باید بخواند

۱۰ کتابی که هر کسی باید بخواند

۱۰ کتابی که هر کسی باید بخواند

۱۰ کتابی که قبل از مرگ باید مطالعه کرد – لیست کتابهای داغ برای مطالعه قبل از مرگ!

اگر دنبال کتابهای خوب برای مطالعه هستید این لیست داغ را از دست ندهید. کتابهایی که میتواند طرز فکر شما را به کلی تغییر دهد و باعث دگرگونی در زندگی شما بشود.

۱- انقراض ششم

نویسنده : الیزابت کُلبرت

هیچ میدونستین در نیم میلیارد سال گذشته ،۵ بار انقراض اتفاق افتاده یعنی چی ؟ یعنی  زندگی درکره زمین به طور کامل  از بین رفته  ویخبندان‌ها، آتشفشان‌ها و برخورد شهاب سنگ ها باعث انقراض  زمین شدن. این کتاب در مورد اینکه انقراض ششمی هم در راهه  و به قلم “الیزابت کُلبرت” پژوهشگرنوشته شده .ما آدما جنگلا رو نابود می کنیم .حیوونای زبون بسته رو منقرض می کنیم .دریاها و اقیانوس ها رو آلوده می کنیم و ماهیا رو از بین می بریم  شاید دیگه نوبت خودمونه ! در لیست بهترین کتابهایی که باید خواند این کتاب قطعا جا داره.

۲ – بلندی های بادگیر

نویسنده : امیلی برونته

اگه روزی عاشق بشی و به عشقت نرسی چیکار می کنی؟زانوی غم و تکیه بر درخت و .. از این کارا .این کتاب داستان عشق نافرجام دو عاشقه که زندگی خیلیا رو به نابودی می کشه …اصلا نمیشه تعریف کرد خوبه که ترجمه شدش هم موجوده خودت بخون ببین درست میگم یا نه؟

۳ – دکتر ژیواگو

نویسنده : بوریس پاسترناک

ببین طرف پزشک ماهریه ، از اینور شاعر قابلی هم هست اونوقت با این حالش گرفتار جنگ جهانی هم میشه اونم تو روسیه دیگه خودت فک کن . از خانواده اش دور میشه ،اینم بگم طرف عاشق دو زنه. ترجمه هم شده و فیلمشم دوبله شده دیگه چی می خوای. کتابش اما یک چیز دیگه اس ۹ سال نوشتنش طول کشیده. دکتر ژیواگو بی شک یکی از بهترین کتابهایی که باید خواند هست.

۱۰ کتابی که قبل از مرگ باید مطالعه کرد

۴ – صد سال تنهایی

نویسنده : گابریل گارسیا مارکز

اصل کتاب اسپانیایی نوشته شده ولی به خیلی زبان ها و فارسی هم ترجمه داره.تقریبا ۵۰ ساله که چاپ شده ولی هنوز پر فروشه نویسنده به خاطر ” صد سال تنهایی” جایزه نوبل گرفته اگر تا حالا نخوندی دیگه وقتشه .بیادت باشه بعد از خوندن نظرتو برامون بگی.

۵- اولیس

نویسنده : جیمز جویس

اولیس یکی از بهترین کتابهایی که باید خواند ، دو سال به صورت پاورقی در یک مجله آمریکایی چاپ می شد بعد به صورت یکجا کتاب شد. حالا از اون موقع به معمای بزرگ ادبیات جهان تبدیل شده مث لبخند ژوکوند که می گن معما داره تمام کتاب ۷۸۳ صفحه ای ماجرای یک روز هست.۱۸ ساعت از بیداری یک فرد در روز به صورت ۱۸ فصل پر کشش نوشته شده  میدونم نخوندی داستانو لو نمیدم تا از مزه اش کم نشه .

۶-آرزوهای بزرگ

نویسنده : چارلز دیکنز

همه ما آرزوهایی داریم که گاه کوچیک و گاهی بزرگن. نویسنده در این کتاب ما را تجربیات تلخ و شیرینی که گویا خودش از مردم داره آشنا می کنه. میدونم فیلمشو دیدین ،کارتونشم پخش می شد .ولی کتابخونای نت نظر میگن: کتاب خوندن حس  دیگه ای داره.آرزوهای بزرگ، یکی ازبهترین کتابهایی که باید خواند و با هر کلمه اش به دنیای نویسنده وارد شد.

۱۰ کتابی که قبل از مرگ باید مطالعه کرد

۷-  مردان مریخی زنان ونوسی

نویسنده : دکتر جان گری

نمیدونم شما اهل کجایین ولی می دونم که از سیاره مریخ و یا ونوس نیومدین، نویسنده هم منظورش این نیس. در مورد تفاوت های زن و مرد در روابط احساسی و راه های کم کردن تنش در زندگی مشترک خیلی حرف برای گفتن داره. به ۴۵ زبان ترجمه شده و ۴۰ میلیون نسخه تا حالا فروخته هنوزم داره می فروشه به همین خاطر یک جایگاه اختصاصی بین کتابهایی که باید خواند پیدا کرده.

۸ – کمدی الهی

نویسنده : دانته

این کتاب  در سه بخش نوشته شده دوزخ، برزخ و بهشت و از شاهکارهای ادبی جهان حساب میشه. حدود ۱۰۰ هزار تفسیر از روی این کتاب در بیشتر کشورها نوشته شده. نویسنده در این کتاب به دنیای بعد از مرگ سفر می کنه. ترس نداره بخون ببین چه جراتی داشته. زمانی که کلیسا خیلی قدرت داشته دانته چه حرفایی زده خیلی جالبه.

۹ –  کتاب های ایرانی که باید خواند – چشمهایش

نویسنده : بزرگ علوی

بزرگ علوی از نویسنده های ایرانیه که بسیار با احساس می نویسه یکی از شخصیت های چشمهایش زندگیش شبیه کمال الملک خودمونه .رمانی بسیار جذابه ، که به چند زبان هم ترجمه شده خارج از ایران هم خواننده داره حیفه که ما نخونیم. چشمهایش در بین کتابهای ایرانی که باید خواند جای ویژه ای داره.

۱۰- ۱۹۸۴ – از بهترین کتابهایی که باید خواند

نویسنده : جورج اورول

شاهکار ادبیات جهان، که میگن تاثیر زیادی هم روی ادبیات عامیانه و رسانه ای داشته همین کتاب ۱۹۸۴ هستش. با خوندن کتاب متوجه میشین خیلی از کلمات ابداعی نویسنده، داره به صورت اصطلاح استفاده میشه .big brother یکی از همیناس. به ۶۵ زبان هم ترجمه شده و خیلی هم سر و صدا به پا کرده .

۱۰ کتابی که قبل از مرگ باید مطالعه کرد

شما هم دیدگاهی درج کنید

موارد مرتبط

جدیدترین های وبلاگ LATEST BLOG

کریمخان زند

کریمخان زند چه کسی بود؟

کریم خان زند کریمخان زند فرزند ایناق خان، رئیس ایل زند از سرداران سپاه نادر شاه افشار بود. ایل ایرانی نژاد ...
تاریخ انتشار: ۹۷,۰۸,۲۸ 19 بازدید بدون دیدگاه
بیشعوری

دانلود کتاب بیشعوری

بیشعوری بیشعوری امروز یکی از پرفروش ترین کتاب های بازار ایران است. این کتاب به طنز درمورد تجاوز حماقت‌آمیز اما آگاهانه به ...
تاریخ انتشار: ۹۷,۰۵,۰۷ 87 بازدید بدون دیدگاه
بوف کور

نقدی بر کتاب بوف کور

نقدی بر کتاب بوف کور بوف کور کتابی بینظیر یا بسیار مزخرف ؟ انتخاب با شماست. از بوف کور به عنوان یکی ...
تاریخ انتشار: ۹۶,۱۲,۱۹ 237 بازدید بدون دیدگاه
10 کتابی که قبل از مرگ باید مطالعه کرد

۱۰ کتابی که هر کسی باید بخواند

۱۰ کتابی که هر کسی باید بخواند ۱۰ کتابی که قبل از مرگ باید مطالعه کرد - لیست کتابهای داغ برای ...
تاریخ انتشار: ۹۶,۱۲,۱۸ 193 بازدید بدون دیدگاه